Rzecznik Prasowy

Leszek Karp
tel.: 18 41 41 015
tel. kom.: 501 342 853
e-mail: rzecznik@nowy-sacz.po.gov.pl

Sekretariat:
Agnieszka Wańczyk
tel.: 18 41 41 027
fax.: 18 41 41 037

UWAGA:
Powyższy adres e-mail jest przeznaczony wyłącznie dla przedstawicieli prasy drukowanej i mediów elektronicznych, do przesyłania korespondencji dotyczącej przygotowywanych materiałów.
Pisma o innej treści nie będą rozpatrywane.

Aktualności


KOMUNIKAT RZECZNIKA: Nowe śledztwo o zabójstwo.

W dniu 10 kwietnia 2015r. Prokuratura Rejonowa w Nowym Sączu wszczęła śledztwo w sprawie zabójstwa do jakiego doszło w dniu 9 kwietnia w mieszkaniu przy ul. Browarnej w Nowym Sączu.

Wstępne ustalenia wskazują, że doszło do kłótni pomiędzy rodzeństwem (bratem a siostrą) w następstwie której, 30-letni Krzysztof M. ugodził swoją 29-letnią siostrę kilkunastokrotnie nożem w klatkę piersiową w następstwie czego ofiara poniosła śmierć na miejscu. Krzysztofowi M. postawiono zarzut zabójstwa. W dniu 13 kwietnia Sąd Rejonowy w Nowym Sączu na wniosek prokuratora zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy i został on przewieziony do Szpitala Więziennego w Krakowie, a to z uwagi na fakt, iż bezpośrednio po zdarzeniu zadał on sobie rany, mogące świadczyć o ewentualnej próbie samobójczej. W swoich wyjaśnieniach podejrzany przyznał się do zarzutu oraz wskazał motywację swojego postępowania.

Okoliczności te nie będą obecnie ujawniane z uwagi na dobro śledztwa.

W dalszym przebiegu postępowania konieczne będą ustalenia i przesłuchania dalszych potencjalnych świadków, uzyskanie pełnej opinii z Katedry i Zakładu Medycyny Sądowej CM UJ w Krakowie, uwzględniającej także zabezpieczone ślady i inne dowody rzeczowe (w tym noże). Niewykluczone jest także przeprowadzenie eksperymentu procesowego. Niezależnie od powyższego, prawdopodobnym będzie poddanie podejrzanego badaniom sądowo-psychiatrycznym, a być może również obserwacji psychiatrycznej.

Za opisane przestępstwo podejrzanemu grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Utworzono: 2015-04-14 godz: 15:16:15