Rzecznik Prasowy

Leszek Karp
tel.: 18 41 41 015
tel. kom.: 501 342 853
e-mail: rzecznik@nowy-sacz.po.gov.pl

Sekretariat:
Agnieszka Wańczyk
tel.: 18 41 41 027
fax.: 18 41 41 037

UWAGA:
Powyższy adres e-mail jest przeznaczony wyłącznie dla przedstawicieli prasy drukowanej i mediów elektronicznych, do przesyłania korespondencji dotyczącej przygotowywanych materiałów.
Pisma o innej treści nie będą rozpatrywane.

Aktualności


KOMUNIKAT: Śledztwa o narkotyki.

W ostatnim czasie w okręgu nowosądeckim przeprowadzono kilka poważnych śledztw o nielegalne posiadanie i obrót środkami odurzającymi, i tak:

Prokuratura Rejonowa w Gorlicach pod sygn. akt Ds. 1076/14/S prowadzi śledztwo w sprawie nabycia na terytorium Republiki Czeskiej znacznej ilości środków odurzających(około 1 kg) i ich następne przemieszczenie do Polski, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej to jest o przestępstwo z art.55 ust.3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Śledztwo pozostaje nadal na biegu, z tym, że dotychczas przedstawiono zarzuty trzem osobom, z których dwie na wniosek prokuratora zostały przesz sąd tymczasowo aresztowane.

Za opisane przestępstwo, które stanowi zbrodnię, grozi kara od 3 lat pozbawienia wolności.

Prokuratura Okręgowa w Nowym Sączu skierowała do Sądu Okręgowego w Nowym Sączu akt oskarżenia przeciwko 7 osobom w wieku od 24 do 63 lat, którym zarzucono zorganizowany przemyt z wykorzystaniem specjalnie w tym celu skonstruowanych skrytek w pojazdach, z Grecji i Macedonii poprzez terytorium Polski do Niemiec i Norwegii, a z Holandii do Grecji, znacznej ilości środków odurzających marihuany i heroiny oraz substancji psychotropowej pod nazwą BMK. Łącznie przewieziono nie mniej niż 30 kg marihuany i podobną ilość heroiny oraz 40 litrów BMK. Dwaj spośród nich są ponadto oskarżeni o przygotowanie do handlu ludźmi, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast nabywanie, przewożenie względnie przechowywanie znacznej ilości środków odurzających stanowi zbrodnię zagrożoną karą od 3 lat pozbawienia wolności. Śledztwo w tej sprawie prowadziła Straż Graniczna.

Utworzono: 2015-02-06 godz: 12:39:12